Serial Transporter - nowy sezon

Serial Transporter - nowy sezon

Już po premierze pierwszej części wymyślonego przez Luca Bessona „Transportera” pewne było, że powstaną kolejne. Po filmowej trylogii przyszła kolej na telewizyjny serial. Jasona Stathama zastąpił znany ze „Skazanego na śmierć” Chris Vance, ale ładunek adrenaliny i liczba oktanów pozostały bez zmian. Każdy odcinek to kolejna przesyłka lub pasażer, które należy dostarczyć bez zbędnych pytań – ale zawsze znajduje się ktoś, komu zależy na nich równie mocno co właściwemu adresatowi.

W drugim sezonie dowiemy się nieco więcej o przeszłości tajemniczego Transportera, a jego czarne audi kilka razy zakurzy się na pylistych bezdrożach Afryki.

» Zobacz zwiastun «

Odcinki

 • 1
  Odcinek 1
  Rzym. 12-letni syn sędziego jest jedynym świadkiem zabójstwa ojca dokonanego przez najemnego mordercę. Z tego powodu, zanim we Włoszech rozpocznie się proces sądowy, chłopiec jest ukrywany w bezpiecznym miejscu w Niemczech. Do Rzymu ma go dowieźć Frank, były komandos. Catherina Boldieu, która właśnie zaczęła pracować dla Franka, uważa, że to zbyt niebezpieczne zadanie. Ale Frank przyjmuje zlecenie.
 • 2
  Odcinek 2Frank i Cat jadą na Saharę, żeby dostarczyć do kopalni tajemniczą walizkę. Na miejscu sytuacja się komplikuje i bohaterowie zostają zdani na własne siły.
 • 3
  Odcinek 3Frank i Caterina zostają wynajęci, by uratować Zaca Prestona, który niósł innym pomoc w Mauretanii, wpadł w konflikt z lokalnym wodzem i został ranny. Akcja ratunkowa jest szczególnie ważna dla Cateriny, ponieważ dziewczyna miała kiedyś romans z Prestonem. Frankowi udaje się do niego dotrzeć, ale wódz razem ze swoimi ludźmi robi wszystko, żeby złapać grupę uciekających przyjaciół. Frank musi wykazać się niezwykłą pomysłowością, by bezpiecznie dotrzeć do marokańskiej granicy.
 • 4
  Odcinek 4Stary kumpel Franka, Tommy, prosi, by pojechał on do Libii i odnalazł ich wspólnego przyjaciela Roba. Ze względu na niestabilną sytuację polityczną i liczne zagrożenia, Frank jest jedyną osobą, jaka może podjąć się tej misji. W Trypolis Frank zaczyna poszukiwania. Po sprawdzeniu splądrowanego mieszkania Roba, odkrywa, że jego stary przyjaciel jest poszukiwany przez dwa zwalczające się ugrupowania militarne w Libii. Na szczęście Frankowi udaje się złożyć w całość różne elementy tej zagadki i odkryć szokującą prawdę, dotyczącą zniknięcia Roba.
 • 5
  Odcinek 5Inspektor Tarconi przyjeżdża ze swoją wyspecjalizowaną jednostką policji do Białorusi. Chce schwytać Anatola Reichenberga, podrabiającego leki, przez które umarło wiele dzieci. Gdy Tarconi dociera do domu na białoruskiej wsi, zostaje uwięziony w jednym z pomieszczeń, w którym wydobywa się gaz. Wtedy okazuje się, że to była wcześniej zorganizowana zasadzka, a jej celem jest właśnie Tarconi. Na miejsce przyjeżdża Frank. Udaje mu się odnaleźć inspektora, ale gdy dociera z nim już do granicy, musi zawrócić, by powstrzymać Reichenberga.
 • 6
  Odcinek 6Tym razem Frank zostaje wynajęty, by eskortować znaną gwiazdę estrady podczas jej trasy koncertowej. Wkrótce jednak okazuje się, że to zlecenie jest trudniejsze, niż Frank mógł przypuszczać. Nieznany motocyklista zaczyna do nich strzelać i wszystko wskazuje na to, że syn dyktatora jednego z państw Afryki Środkowej wynajął człowieka, który ma za zadanie uprowadzić piosenkarkę. Teraz Frank musi użyć wszelkich swoich umiejętności, by ochronić piękną gwiazdę przed porwaniem.
 • 7
  Odcinek 7Frank dostaje nowe nietypowe zlecenie – ma dostarczyć przesyłkę, w której jest sukienka ze śladami DNA. Paczkę ma pobrać od albańskiego alfonsa, który szantażuje jednego ze swoich klientów, znanego producenta filmowego. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Frank niechcący wplątuje się w aferę, związaną z handlem kobietami oraz tajemniczym zniknięciem pewnej dziewczyny.
 • 8
  Odcinek 8Frank zostaje poproszony o dostarczenie ważnej dokumentacji, która znajduje się w jednym z domów na Krymie, okupowanym przez wojska rosyjskie. Ponieważ willę strzeże armia uzbrojonych po zęby ludzi, zleceniodawca nalega, żeby Frank wybrał się na misję z drugim najlepszym doręczycielem na świecie – Bernardem Dassinem (Dhaffer L'Abidine). Mimo obaw, Frank decyduje się przyjąć to zlecenie i współpracować z nowym partnerem.
 • 9
  Odcinek 9Rose Marquez zatrudnia Franka, żeby pomógł jej zakończyć toksyczny związek, organizując ucieczkę od jej partnera, Zacharego Schramma, który jest szefem jednej z największych firm w Kanadzie. Niestety, po pewnym czasie Rose znika. Kobieta jest poszukiwana, a Frank zostaje głównym podejrzanym. Teraz musi udowodnić, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem swojej byłej klientki i stawić czoła osobom, które rozpowszechniają fałszywe oskarżenia.
 • 10
  Odcinek 10FBI wynajmuje Franka, by przechwycił groźną broń chemiczną o kryptonimie Chimera, która wpadła w ręce szefa świata przestępczego w Chinatown w Chicago. Przestępca stworzył swoje centrum dowodzenia w jednej z chińskich restauracji, do której Frankowi udaje się wejść. Jednak gdy chce on opuścić budynek, jego przeciwnik staje się niezwykle zdeterminowany i robi wszystko, by Frank nie wyszedł stamtąd żywy.
 • 11
  Odcinek 11Frank Martin dostaje nietypowe zlecenie – ma czuwać nad bezpieczeństwem słynnego konia wyścigowego o imieniu Daksha, wartego 10 milionów dolarów. Klacz jest transportowana ze swojej stajni w Kentucky na tor wyścigowy w Nowym Jorku, gdzie ma wziąć udział w prestiżowych zawodach. Okazuje się, że zlecenie jest trudniejsze, niż można było się spodziewać, a Frank musi stawić czoła tajemniczemu napastnikowi.
 • 12
  Odcinek 12Frank Martin i Caterina Boldieu mają za zadanie odzyskać skradzione diamenty, by zwrócić je prawowitemu właścicielowi. W tym celu Frank i Caterina zaczynają udawać parę z wyższych sfer. Jako Brandon i Veronica Miller, niezwykle zamożne małżeństwo, poznają właściwe osoby i miejsce, w którym znajdują się skradzione kamienie. Teraz zostaje im już tylko podmienić oryginalne diamenty na idealne podróbki.

Bohaterowie

 • Frank Martin
  Frank MartinNajlepszy w branży kurier do zadań specjalnych. Były żołnierz brytyjskich sił specjalnych, który postanowił wykorzystywać swoje umiejętności w bardziej lukratywny sposób. Brawurowy kierowca, który jeździć samochodami zaczął w wieku dwunastu lat. Miłośnik czarnych audi i czarnych garniturów. Wydaje się bezwzględny i cyniczny, ale w rzeczywistości trzyma się ściśle swego moralnego kodu. Niewiele wiadomo o jego życiu osobistym, ale w drugim sezonie poznamy kilka jego tajemnic: o wojskowej przeszłości, tajemniczo zaginionej wielkiej miłości, zamordowanym ojcu.
 • Inspektor Marcel Tarconi
  Inspektor Marcel TarconiTarconi, policjant z Nicei, zaczynał od ścigania Franka, ale szybko zrozumiał, że stoją po tej samej stronie barykady. Pomimo sporej różnicy wieku, stali się przyjaciółmi. Marcel jest wielkim miłośnikiem dobrego jedzenia i wina, uwielbia też wędkować. Wydaje się poczciwiną, ale to świetny gliniarz, który wychodził cało z największych opresji.
 • Caterina Boldieu
  Caterina BoldieuByła agentka francuskiego wywiadu ma wobec Franka dług wdzięczności – dwa lata wcześniej uratował ją z rąk porywaczy w Afryce Północnej. Jej zadaniem jest zdobywać dla Franka kolejne kontrakty i oceniać ryzyko z nimi związane. Rzadko siedzi jednak za biurkiem, zwykle wspierając swego pracodawcę w terenie. No właśnie, czy aby na pewno tylko pracodawcę…
 • Jules Faroux
  Jules FarouxNowa postać w drugim sezonie: komputerowy nerd, który potrafi też zaopiekować się autem Franka. Przede wszystkim jednak umożliwia mu zdobywanie tajnych informacji ze strzeżonych pilnie serwerów czy znikanie z pola widzenia elektronicznej inwigilacji. Wady? Jest absolutnym przeciwieństwem Franka, jeśli chodzi o radzenie sobie ze zwykłymi kłopotami życia codziennego: pościgami, strzelaninami i bójkami.
 • Olivier Dassin
  Olivier DassinTransporter nr 2 na rynku – i bardzo uwiera go fakt, że nie jest najlepszy. Choć jeździ niemal równie dobrze jak Frank, ewidentnie brakuje mu moralnego kompasu.
 • Samochody
  SamochodyW drugim sezonie Transportera Frank pojawia się w niecodziennym dla siebie aucie: jeepie wranglerze. Terenowych aut w tym sezonie serialu zobaczymy zresztą sporo, bo duża część akcji rozgrywa się w północnej Afryce. Ale fani czarnych niemieckich sedanów także nie będą zawiedzeni.
  Frank karierę transportera zaczynał w bmw 7, ale już od drugiej części swoich filmowych przygód przesiadł się do audi A8 i pozostał wierny kolejnym wersjom tego samochodu. W serialu jeździ egzemplarzem trzeciej generacji – co ciekawe, wcale nie najszybszym modelem. Frank wybrał trzylitrowy silnik diesla o mocy 250 KM (czasami widzimy go też w wersji benzynowej o mocy 290 KM). To oczywiście sporo, ale może powinien był uzbierać na audi S8 o imponującej mocy 520 KM…
  Serca widzów i tak skradnie jednak auto Cateriny Boldieu, choć jest zapewne najwolniejszym pojazdem na ekranie... Ale ten szyk! Jasnobłękitny kabriolecik współpracowniczki Franka to volkswagen karmann ghia. Caterina jeździ egzemplarzem z 1974 r., ale wygląd tego modelu nie zmienił się znacząco od jego debiutu w 1955 r.

Galeria