• Serial Olimp
  • Serial Olimp

Kanadyjsko-brytyjski serial fantasy, osadzony w mitycznym świecie antycznej Grecji

Kiedy bezimienny Heros spotyka wyrocznię Gai, wprawia w ruch mechanizm, który obali króla Aten i strąci bogów z Olimpu. W serialu „Olimp”, prawdziwe postaci z historii starożytnej mieszają się z tymi mitologicznymi, a intrygi i siła militarna stosowane są wymiennie z potężną magią.

Heros, aby odnaleźć drogę na Olimp, musi rozwiązać ukrytą w nim samym zagadkę zwaną Leksykonem. Pomocy szuka u największego wynalazcy, Dedala, najpotężniejszej czarodziejki, Medei, i najlepiej znającej bogów Wyroczni. Ale własne plany wobec całej czwórki ma też król Minos,
toczący zażartą wojnę z Egeuszem.

„Olimp” to produkcja z 2015 r., jest więc znacznie bardziej mroczny niż wcześniejsze seriale łączące fantasy ze starożytnością. Hellada jest tutaj krainą pełną dworskich intryg, brutalnej przemocy… i zmysłowości. To z pewnością nie jest mitologia znana wszystkim ze szkoły podstawowej.

Kompleks Medei

Podświadoma wrogość matki wobec swych dzieci, połączona z mimowolnym pragnieniem ich śmierci,
uwarunkowana potrzebą zemsty na ojcu dzieci.

Serial Olimp - Bohaterowie

Heros

HEROS

Przez lata ukrywany przed światem przez matkę, bezimienny Heros rusza na wyprawę w poszukiwaniu rozwiązania zagadki swojego pochodzenia. To w nim zapisana jest tajemnica potęgi bogów Olimpu – i nieśmiertelności dla ludzi. Z dzikiego dziecka staje się stopniowo wojownikiem, władcą, uzurpatorem boskiej władzy.

Wyrocznia

WYROCZNIA

Jest piękna i tajemnicza, ale też niezwykle przebiegła. Owszem, miewa wizje – ale w swoich przepowiedniach najczęściej musi polegać na własnym sprycie i znajomości ludzkiej natury. Nie od razu wiadomo, jakie przyświecają jej cele, ale z pewnością ma w sobie determinację, by je realizować.

Dedal

DEDAL

Największy wynalazca i konstruktor wśród śmiertelników: zbudował Labirynt, świątynię Apollina, twierdzę w Knossos, a także niezliczone maszyny wojenne i narzędzia codziennego użytku. Jest najpotężniejszą bronią w arsenale króla Minosa, który trzyma go w luksusowym więzieniu, obsypując złotem, ale niepozwalając odejść.

Medea

MEDEA

Potężna i złowroga czarodziejka, której trudno jednak odmówić uroku. Jest bezlitosna, ale i charyzmatyczna, niebezpieczna i wyjątkowo piękna, dzięki czemu z łatwością kieruje swoim mężem, królem Aten Egeuszem. Cóż, to jedyna kobieta wśród wyrachowanych i żądnych władzy mężczyzn.

Ariadna

ARIADNA

Ariadna jest córką Minosa, zakochaną w jego wrogu, Herosie. Zawsze szuka mocnych wrażeń, mieszając ból i rozkosz. Może dlatego Herosowi trudno jej się oprzeć?

Egeusz

EGEUSZ

Od dzieciństwa przygotowywany był do objęcia tronu, ale nie nadaje się na władcę. Tchórzliwy, choć z pozoru porywczy, obawia się własnej żony, dworzan i olimpijskich bogów, strach nadrabiając okrucieństwem.

Minos

MINOS

Wojowniczy i chciwy władca, opanowany wizją panowania nad całym światem. Jednak ten najpotężniejszy król i wódz jest głęboko nieszczęśliwym człowiekiem, który nie znajduje nikogo, kto by go naprawdę pokochał.

Serial Olimp - Zwiastun

Serial Olimp - Odcinki

Dedal

Dedal był symbolem pracowitości, pomysłowości, inteligencji, rozsądku, ambicji i konsekwencji.
Uważany on jest za uosobienie wiecznego realisty.

©FilmBox - All Rights Reserved