Serial Prawdziwa historia rodu Borgiów FilmBox

 

FilmBox - soboty ok. 23:00

Skandalizujący serial prezentuje jeden z najbardziej wstydliwych okresów w historii papiestwa. Morderstwa, dzikie orgie oraz korupcja to symbol 11 lat rządów papieża Aleksandra VI. Nigdy dotąd nie zostały przedstawione z takim realizmem. Szokujące zdjęcia oraz słowa, które nigdy nie powinny paść z ust chrześcijanina.

więcej »

Trzymająca w napięciu historia o niesprawiedliwościach, jakie mały miejsce w XIX-wiecznym systemie prawnym Wielkiej Brytani. W sercu opowieści znajdują się piękna pani Dedlock, która skrywa mroczny sekret oraz bezlitosny adwokat, Tulkinghorn, który zrobi wszystko, by odkryć tajemnicę.

Gdyby żyli w dzisiejszych czasach ich nazwisko nie znikałoby zapewne z pierwszych stron gazet, tweetera oraz facebooka. Jednak choć przyszło im żyć w okresie renesansu ich nazwisko nadal przywodzi jednoznaczne skojarzenia....morderstwa, intrygi, rozpusta, a nade wszystko nepotyzm.

Jest rok 1492. Krzysztof Kolumb wkrótce otrzyma zgodę na podróż, która zmieni historię świata. Tymczasem stan zdrowia Innocentego VIII gwałtownie się pogarsza. Żydowski medyk pozbawia życia trzech 10-letnich chłopców, których krew ma uratować następcę Piotra. Jednak prawdziwa choroba tocząca papiestwo ma się dopiero pojawić. Nazywa się Rodrigo Borgia. Zasiądzie na Tronie Piotrowym, lecz walka o utrzymanie go będzie długa, kosztowna i pochłonie wiele ofiar. Istotnym jej elementem były dzieci Aleksandra VI. Historia zachowała w ludzkiej pamięci Cezara Borgię, późniejszego bohatera powieści Machiavellego "Książę", który przeszedł do historii jako jeden z największych zbrodniarzy Renesansu oraz Lukrecję – synonim nimfomanki i trucicielki. Ale dla papieża najważniejszy był Juan – brutalny seksoholik, którego ambicje daleko wyprzedzały zdolności.

x

ZOBACZ ZWIASTUN

x